Servis a údržba

Zajišťujeme servis a údržbu pístových a šroubových kompresorů značek Sabroe, Frick, Gram, Stal, VMY a Grasso. Poskytujeme servisní pohotovost 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Garantovaná doba dojezdu servisního technika je vždy zakotvena v konkrétní servisní smlouvě. Servisní technici jsou dislokováni po celém území České republiky.

Na základě požadavků zákazníka provádíme servisní prohlídky a kontroly kompresorů, při nichž se prioritně řídíme aktuální možností výroby, provozu a potřeby zajištění chladu. S ohledem na naše zkušenosti doporučujeme všem provozovatelům chladících a mrazících zařízení, provádět servisní prohlídky kompresorů v souladu s provozními a servisními manuály výrobních závodů a to podle počtu aktuálních provozních hodin kompresorů nebo alternativně preventivní roční prohlídky zařízení, záleží, vždy co nastane dříve. Toto je z našeho pohledu jediná správná cesta k zajištění dlouhodobé životnosti zařízení s minimalizací poruch a výpadků.

Vždy se snažíme upřednostnit i vlastní ekonomickou stránku provedení servisních prací. Je naším profesním cílem provozovatele zařízení upozornit na všechny potřebné servisní úkony a práce, které nejsou případně z jeho strany požadovány. Opomenutím těchto úkonů a prací může mít za následek další opakované návštěvy servisního technika a navýšení celkových nákladů na potřebný servis zařízení.

Jako odborná firma víme, co vaše zařízení vyžaduje a jaké negativní důsledky by případné opomenutí některých servisních úkonů mohlo mít v budoucnu na provoz vašeho zařízení. Jsme přesvědčení, že provedením kompletního rozsahu servisních prací a úkonů doporučených výrobcem se prodlužuje životnost kompresorů a snižují se tím i náklady vynaložené na roční servis instalovaného zařízení.

Do rozsahu prováděných servisních prací doporučujeme zahrnout i kontrolu řídících a ovládacích komponentů, kterými jsou například vstřikovací ventily, elektromagnetické ventily, uzavírací armatury, plováky, ventilové stanice, frekvenční měniče, kapalinové filtry atd.

Pro provedení servisní prohlídky a kontroly kompresorů dodáváme potřebný rozsah náhradních dílů, z nichž většina je u nás skladem k dispozici. Speciální náhradní díly jsme schopni pro vás zajistit ve velice krátké době, díky naší přímé spolupráci s výrobci těchto komponentů.

Časově a objemově náročné servisní prohlídky provádíme vlastními servisními techniky, případně ve spolupráci s našimi servisními partnery.